Spring naar hoofdinhoud
screening, talk

Hors d'oeuvre #7 The true chronicles of the last century at the Blida-Joinville psychiatric hospital, when Dr Frantz Fanon was head of the fifth ward between 1953 and 1956

do 26.03.2026
19:00

By Abdenour Zahzah

2024
1h30min

Frantz Fanon works at the Blida-Joinville psychiatric hospital where he tries to treat Algerians suffering from cultural alienation. At the same time, the war of independence is spreading and beginning to affect his department as well.

In collaboration with L'Autre Lieu.

over

Hors-d'oeuvre is een reeks waarin nadjim bigou-fathi en soto labor films laten zien die ze zijn tegengekomen in de loop van hun artistiek onderzoek. Deze screenings leiden steeds tot een open gesprek tussen de genodigde sprekers en het publiek. Het is een uitnodiging om collectief na te denken over hoe we omgaan met onze verhalen, de omstandigheden waaronder ze worden geproduceerd worden en de machtsverhoudingen die ze met zich meebrengen.

NADJIM BIGOU-FATHI (1990, FR) is ontwerper, beeldend kunstenaar en performer. Hij is geïnteresseerd in het ontstaan van grenzen – van muren tot woorden -- en de normatieve, territoriale of autoritaire dynamiek die daaraan ten grondslag ligt. Door middel van curatoriële, sculpturale en performanceprojecten onderzoekt hij situaties van verwachting en anticipatie, waarbij hij de machtsverhoudingen tussen de deelnemers in vraag stelt.
instagram.com/nadj.big.fat

SOTO LABOR (1993, FR) is dichter, beeldend kunstenaar en performer. Sterk beïnvloed door hiphop als middel voor empowerment, verkent hij verschillende vormen van vertelling en performance, terwijl hij de voorwaarden onderzoekt waaronder discours wordt uitgeoefend. Hij produceert korte verhalen, fabels, gedichten en rapteksten als kritische tools.
instagram.com/s_t_o_a_s_t_o/

soto & nadjim waren geassocieerde artiesten van Beursschouwburg van 2022 tot 2024.

Loading...