FREE PALESTINE
Met onmiddellijke ingang, en in navolging van aanhoudende oproepen van Palestijnse kunstenaars en de Palestijnse samenleving, stellen wij een culturele boycot in van de Israëlische staat en van alle Israëlische instellingen en bedrijven.
Published on October 3rd, 2025
Samen met 875 cultuurwerkers en 300 organisaties uit de Nederlandse en Belgische cultuursector wensen wij niet langer aan de zijlijn te blijven staan van oorlogsmisdaden, misdaden tegen de menselijkheid en een door alle gezaghebbende instituties erkende genocide op het Palestijnse volk.
Wij bouwen op de ervaring met de culturele boycot van Zuid-Afrika, die ertoe bijdroeg dat het apartheidsbeleid van dat land ineenstortte. We zijn solidair met onze Palestijnse collega’s die hun geliefden verloren en van huis en haard zijn verdreven, en met onze Israëlische collega’s die zij aan zij met ons strijden voor gerechtigheid voor het gehele Palestijnse volk.
Een culturele boycot zal niet voldoende zijn om de genocide en de bezetting te stoppen. We vragen, in navolging van reeds bestaande oproepen van Palestijnen, daarom ook aan de sportsector, de academische wereld, de economische sector en de politiek om de banden te verbreken. Alleen samen kunnen we Israël dwingen zich te houden aan het internationaal recht.
Er moet een einde komen aan de straffeloosheid. En aan de medeplichtgheid.
meer informatie over de boycot en hoe ook jij kunt aansluiten via
>> cultureleboycotisrael.nu/
//
ON SEPTEMBER 7, WE WILL AGAIN DRAW THE RED LINE FOR GAZA, EVEN BIGGER, EVEN LOUDER
Join the protest Sunday, September 7, 2025, at 14:00, Brussels-North station.
organised with 11.11.11.
find out more
//
Published on October 20th, 2023
In deze sombere tijden van rouw komen we samen om strategieën te vinden om hiermee om te gaan, samen te komen en onze stemmen te laten horen in de voortdurende strijd voor bevrijding.
Het is moeilijk om de woorden te vinden, toch blijven we proberen.
Een kunstorganisatie bestaat niet in een vacuüm maar is innig verbonden met de wereld om haar heen. De afgelopen dagen werden wij diep getroffen door de schaduw van de dood, de verwoesting en het leed van zowel Israëlische als Palestijnse levens.
Het geweld in en rond Gaza is een duidelijke schending van het internationaal recht, een scherpe belediging voor onze gedeelde menselijkheid. Ontelbare burgers, waaronder kinderen, worden verdreven en onderworpen aan meedogenloze bombardementen. Op dit moment drukken wij onze solidariteit uit met het Palestijnse volk, dat in de kou wordt gelaten door het internationale toneel.
Als kunstorganisatie fungeren we als een hub voor reflectie, engagement en het delen van kennis en verhalen. Daarom willen we deze links met jullie delen, zodat ook jullie een gebaar van solidariteit kunnen maken.
links (last updated on October 4th, 2024)
Unprovoked Narratives by Palestine Film Institute
'Learning Palestine_Until Liberation' mixtape via Radio Alhara
'Electrical Gaza' (2015) by Rosalind Nashashibi on Lux Moving Image
Statement of solidarity by artists and cultural workers in Belgium
Performance 'Language: no broblem' by Marah Haj Hussein on 27.10 in Beursschouwburg
Black Feminist Writers and Palestine
Gaza In Context Teach-In: First Session, Gaza 101
Open-source designs by Atelier Brenda
List of trusted organizations to donate to Palestine
(Add to this list by writing to hello@beursschouwburg.be)